Котушки риболовні

Сучасна різноманітність риболовних котушок тішить професійних рибалок, але новачків та любителів може змусити розгубитися. Це не дивно, адже кожен рибалка хоче купити кращу котушку для спінінга або фідера, але вибір не завжди очевидний. Експерти «Агусіка» готові розповісти про особливості та переваги різних котушок для вудок — читайте, запам'ято...

Сучасна різноманітність риболовних котушок тішить професійних рибалок, але новачків та любителів може змусити розгубитися. Це не дивно, адже кожен рибалка хоче купити кращу котушку для спінінга або фідера, але вибір не завжди очевидний. Експерти «Агусіка» готові розповісти про особливості та переваги різних котушок для вудок — читайте, запам'ятовуйте та користуйтеся!

Щиро сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть вам вдало купити котушку для риболовлі. До речі, не забувайте купити чохли для вудилищ і котушок — в них вудки будуть надійно захищені під час перевезення.

Безінерційні котушки

Зручні, надійні та довговічні котушки для фідера, коропової та спінінгової риболовлі. Саме такі моделі використовує більшість рибалок у всьому світі. Конструкція передбачає вільний виліт волосіні, при закиданні вона збігає з торця шпулі і в потрібній кількості відмотується. У гарної безінерційної котушки:

  • є фрикційне гальмо;
  • є стопор для зворотного ходу;
  • легкий перебіг та помірна швидкість підмотки.

Безінерційні котушки відрізняються потужністю, вагою, силою тяги — конкретну модель потрібно обирати, виходячи з умов риболовлі та потужності вудилища (наприклад, для риболовлі на важкі приманки маленькі слабкі котушки не підійдуть). Для ультралегких приманок беріть шпулі розміром 1500-2000 і тонку волосінь, для легких приманок підійдуть шпулі діаметром 2000-2500, а для середніх і важких — шпулі діаметром від 2500.

Мультиплікаторні котушки

Рибалити з мультиплікаторною котушкою — суцільний комфорт і задоволення, до неї не доведеться довго пристосовуватися. Мультиплікаторна котушка являє собою вдосконалену інерційну котушку, з якої прибрали всі недоліки! Дивіться самі, мультиплікаторна котушка:

  • не перекручує волосінь, дозволяє акуратно змотувати її;
  • підходить для роботи з будь-якими приманками — і легкими, і важкими;
  • високочутлива до клювання;
  • здатна витримати до 60 кг ваги;
  • дозволяє робити далекі кидки з волосінню будь-якого діаметру.

Мультиплікаторні котушки діляться на дві групи — для тролінгової риболовлі та для лову із закидом. Перші призначені для океанської або морської риболовлі, другі використовуються для риболовлі на річках та водоймах. Котушки також треба підбирати згідно ваги — чим потужніше вудилище, тим потужніше потрібна мультиплікаторна котушка.

Запчастини та засоби для догляду за рибальськими котушками

Рибальські снасті полюбляють догляд не менше, ніж будь-яка техніка. Кожному рибалці рекомендуємо купити мастило для котушок та чохли для їх зберігання і транспортування. Змащувати потрібно все рухливі елементи механізму після намокання, тобто як мінімум після кожної риболовлі. Правильний догляд забезпечить безперебійну та довгу роботу рибальської котушки, але рано чи пізно може зламатися будь-яка річ, і котушка не виняток. Якщо трапилася поломка, не варто відразу купувати нову модель — замовляйте запчастини для котушок, які допоможуть повернути механізму працездатність.

У риболовецькому розділі інтернет-магазину «Агусік» ви можете недорого купити мультиплікаторні та коропові котушки з доставкою по Україні. При виборі орієнтуйтеся на докладні описи товарів — ми прагнемо дати максимум інформації про кожну котушку. Вдалої риболовлі!

Less
Ще