Розвиваючі іграшки для дітей до 1 року: список з прикладами по місяцях

Розвиваючі іграшки для дітей до 1 року: список з прикладами по місяцях

Ми вирішили розповісти про те, які іграшки дійсно будуть корисні для малюків у віці до 1 року з конкретними прикладами, щоб ви не витрачали час на пошук відповідних товарів.

Розвиваючі іграшки для дітей від 0 до 3 місяців

У перший місяць після народження зір малюка ще не дуже добре розвинений, але контрастні кольори на близькій відстані він вже розрізняє, до того ж у нього чудово розвинена тактильна чутливість. У перші тижні життя дитини знадобляться яскраві брязкальця, підвіски на візочок і ліжечко, м'які пледи-іграшки. Радимо:

Поступово дитина все більше адаптується до світу, починає тримати голову, вчиться перевертатися зі спини на бочок. В його рухах все більше впевненості, малюк проявляє більше інтересу до іграшок тягнеться до них, реагує на звуки, посміхається. У цей період життя немовляти потрібні іграшки, які допоможуть навчити його концентрувати увагу на об'єкті і звуці, розвинути хапальний рефлекс (спочатку малюк буде тягнутися пальчиками до брязкальця і ​​намагатися захопити його, згодом навчиться тримати іграшку сам). Рекомендуємо:

Граючи з малюком, не робіть різких рухів, щоб дитина не злякалася. Підтримуйте інтерес малюка до пізнання, давайте йому відчути на дотик іграшки різної форми, текстури, щільності тверді і м'які, гладкі і махрові, квадратні й круглі.

Розвиваючі іграшки для дітей від 3 до 6 місяців

Малюк вже навчився перевертатися зі спинки на живіт і назад, впізнавати рідних, захоплювати руками брязкальця, пляшечку і пальці батьків. Інтерес до навколишнього світу зростає, допитливому малюку потрібно все більше об'єктів для пізнання. У цей період життя дитини варто поповнити асортимент його іграшок м'якими м'ячиками, фігурками для пальчикового театру, іграшками для ванної та першими книжками з великими картинками. Радимо:

Намагайтеся приділяти якомога більше часу спільній грі з дитиною показуйте їй, як можна грати з брязкальцями і кубиками, читайте казки, разом розглядайте ілюстрації в книгах, грайте під час купання.

Розвиваючі іграшки для дітей від 6 до 9 місяців

Минуло лише півроку після народження малюка, але він вже так багато може робити! Сам перевертається, активно повзає, вже пробує сідати і зовсім скоро почне вставати біля опори. Дитина починає впізнавати не тільки близьких, які постійно про нього піклуються, але і деякі предмети в будинку і на картинках. Дітки в цьому віці виявляють все більше інтересу до книжок з яскравими ілюстраціями та музичних іграшок. Можна обирати більш складні аксесуари для купання наприклад, заводних рибок. Рекомендуємо:

І хоч дитина все довше може грати самостійно (наприклад, розглядаючи і пробуючи на смак іграшки на розвиваючому килимку), дуже важливою для її розвитку залишається взаємодія з близькими людьми.

Розвиваючі іграшки для дітей від 9 до 12 місяців

Дитина з кожним днем ​​стає все більш допитливою та умілою! Вона вже не тільки впізнає, але і знаходить в кімнаті знайомі предмети, все більше реагує на інтонацію мови і музику. У дитинки все більше цікавості до навколишніх предметів, її цікавлять іграшки з кнопками та великими деталями наприклад, дитячі мозаїки та сортери. Саме час купувати більше іграшок для розвитку дрібної моторики, великі конструктори, прості сортери, іграшки-каталки, різні кубики і пірамідки, великі машинки і ляльки. Рекомендуємо:

Допомагайте дитині освоїти нові іграшки показуйте, як співвідносити деталі з отворами сортера, як можна пересувати намистини пальчикового лабіринту, разом натискайте кнопки на музичних іграшках. Малюкові важливо не тільки отримати моторні навички і розвинути просторове мислення, а й більше взаємодіяти з рідними людьми, слухати мову значимого дорослого і бачити його емоційні реакції.

Як зрозуміти, що перед вами - хороша іграшка?

Основний критерій, на який треба спиратися при виборі іграшок для малюків безпечність. Вони повинні бути великими, без легко відокремлюваних дрібних елементів, без подряпин та відколів, неприємного запаху. Якщо іграшка гумова, то матеріал повинен бути щільним, ні в якому разі не кришитися. Дерев'яні вироби перевіряйте на якість шліфування, малюкові давайте тільки ідеально гладкі іграшки. Пофарбовані іграшки потріть рукою слід від фарби не повинен залишатися на пальцях. Перед першим використанням текстильні іграшки виперіть з дитячим порошком, а гумові та пластикові вимийте в розчині дитячого мила.

Бажаємо вдалих покупок в «Агусику» і захоплюючих ігор з малюком!